بَیانِ عَیان

گفتارهای عاقلانه و عارفانه!

بَیانِ عَیان

گفتارهای عاقلانه و عارفانه!
بَیانِ   عَیان
بیان عیان، رسانه ای در حوزه علوم انسانی و در شاخه عرفان و دین است. مردم و جوانان امروز، خواهان تغذیه عقل و جان هستند تا در سایه سار این هوای پاک، جان هایشان را از غبارهای زمانه پاک سازند. عقل آنان را باید با برهان و جانشان را باید با عرفان سیراب کرد نه با خرافه و گزافه.
بیاییم با یکدیگر، محترمانه، صادقانه و در جهت کاهش معضلات، گفتگو کنیم. این تنها راه ممکن برای زیست انسانی است. بیاییم باور کنیم، افرادی که مثل ما فکر نمی کنند، الزاماً دشمن حقیقت نیستند. بیاییم باور کنیم، حقیقت الزاماً در چنگال! ما نیست.

[بیان عیان]

برای آگاهی از بروزرسانی [بیان عیان] لطفا ایمیل خود را در این قسمت وارد کرده و پنجره باز شده را تایید کنید. سپس ایمیل ارسال شده را باز کرده و لینک ارسال را بفشارید

Delivered by FeedBurner

پیوندهای مفید برای علاقمندان

فاعل، مفعول و نایب فاعل جنسی!

يكشنبه, ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۷، ۱۲:۲۴ ب.ظ


در محیط مجازی، با جوانان زیادی برخورد کرده ام که بی مهابا، پرقوت، پرشتاب و اکثراً بدون اختلال روانشناسانه حادّ، به دنبال خالی کردن عقده های جنسی با هم جنس خودشان هستند. جالب اینجاست که تقریباً همگی آنها، پسر و مرد هستند. ایشان به چند دلیل به این ورطه کشیده شده اند: 

یک) داشتن دوستان ناباب و دیدن تصاویر و فیلم های نامناسب و در نتیجه، تحریک پذیری بالای ذهنی و دیداری. برخی از اینان معترف اند که آلوده و گرفتار شده اند اما گرفتاری خود را ناشی از اختلال روانی و جنسی همجنسگرایان و دوجنسه ها می دانند؛ در حالی که این مسئله، اکثراً بهانه ای بیش نیست. دلیل اصلی این اتفاق، تغییر الگوی ذهنی آنها به دلیل کثرت تماشای فیلم ها و تصاویر نامناسب است؛ طوری که ذهنشان به حالت اعتیاد درآمده است. 

دو) نداشتن راهنمای مناسب در زندگی و عدم پشتیبان عاطفی خانوادگی، تنهایی، سرخوردگی روانی و بیکاری.

سه) عدم پرداختن به تفریحات سالم؛ طوری که وقتی از رابطه سالم با آنها سخن می گویی، این مفهوم برایشان غریبه است. 

چهار) نداشتن برنامه مشخص در زندگی برای آینده و ازدواج. 

پنج) پیدا نکردن شریک جنسی از جنس مخالف (خصوصاً از نوع حرام) و قانع شدن به لذت ناهمگون و ناهنجار جنسی با جنس موافق. 

شش) نداشتن الگوی ذهنی و روانی مشخص در زندگی.

هفت) غریب بودن با مفاهیم مذهبی و نشناختن الگوهای ایمانی. 


اما آنچه که اکنون بدان می پردازم:

معتقدم، اصل و اساس این انحراف ها، بی اعتقادی، بی ایمانی و دشمنی با خدا و رسول و دین و آیین، نیست، بلکه علاوه بر موارد یک تا شش، غربت ذهنی آنها از مفاهیم دینی و ایمانی است. آنها بسیار منزوی اند. بسیار! بسیار به کمک احتیاج دارند! بسیار! اما متاسفانه کمتر کسی است که حاضر شود با دانش خود، آنها را کمک کند و شریک دردشان باشد و خود را وقف بهبودی آنها کند.

عصبانیت روانی این افراد، بسیار بالاست؛ طوری که وقتی از رابطه سالم و بهنجار جنسی، توبه و ... با ایشان سخن می گویید، گرچه قلباً باور دارند اما با عصبانیت، دادن فحش های ناموسی و خروج از مکالمه و احیاناً مسدود کردن مخاطب، سعی می کنند که به نوعی از درمان خود فرار کنند چراکه لذت نابهنجار دائم را به آینده ای غیرمطمئن، ترجیح می دهند. برخی نیز که تازه کار هستند، می پذیرند، تشکر می کنند اما شاید درمانشان را پیگیری نکنند. 

نکته دیگر اینجاست که هرچه سن این افراد بالاتر، میزان مقاومتشان در برابر اصلاح رفتار، بیشتر و امید به درمانشان، دشوارتر است؛ چراکه آنچنان خود را در ورطه انحراف انداخته اند که تا اراده ای جدی برای حل مشکل نداشته باشند، هیچ خدایی را بنده نیستند.  

+نائب فاعل، عنوان طنزی است از کسانی که نه اراده فاعل شدن دارند، نه اراده مفعول شدن، بلکه اراده های متفاوت تری دارند. 

نظر شما چیه؟!  (۳)

پست خیلی خوبی بود


پاسخ مدیر وبگاه:
ممنونم 
خیلی مفید 
پاسخ مدیر وبگاه:
سپاس از حضورتان
عالی بود ممنون
پاسخ مدیر وبگاه:
سپاس

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">