بَیانِ عَیان

گفتارهای عاقلانه و عارفانه!

بَیانِ عَیان

گفتارهای عاقلانه و عارفانه!
بَیانِ   عَیان
بیان عیان، رسانه ای در حوزه علوم انسانی و در شاخه عرفان و دین است. مردم و جوانان امروز، خواهان تغذیه عقل و جان هستند تا در سایه سار این هوای پاک، جان هایشان را از غبارهای زمانه پاک سازند. عقل آنان را باید با برهان و جانشان را باید با عرفان سیراب کرد نه با خرافه و گزافه.
بیاییم با یکدیگر، محترمانه، صادقانه و در جهت کاهش معضلات، گفتگو کنیم. این تنها راه ممکن برای زیست انسانی است. بیاییم باور کنیم، افرادی که مثل ما فکر نمی کنند، الزاماً دشمن حقیقت نیستند. بیاییم باور کنیم، حقیقت الزاماً در چنگال! ما نیست.

[بیان عیان]

برای آگاهی از بروزرسانی [بیان عیان] لطفا ایمیل خود را در این قسمت وارد کرده و پنجره باز شده را تایید کنید. سپس ایمیل ارسال شده را باز کرده و لینک ارسال را بفشارید

Delivered by FeedBurner

پیوندهای مفید برای علاقمندان


یک) یکی از موضوعات مهمی که رسانه های غوغاسالار مجازی (پس از تحولات سیاسی ـ اجتماعی سال 96) بدان پرداخته و می پردازند، اصل وجود «منابع مالی» نهادهای حوزوی و مراجع عظام تقلید و احیاناً تبلیغ در جهت اثبات فساد در آن منابع است.  این رسانه ها از هزینه های هنگفتی که از جیب مردم، صَرفِ عَلَم کردن نهادهای دینی و فرهنگی بی تأثیر (به قول خودشان) می شود، گلایه ها و شکایت ها دارند.


دو) موضوع دیگری که مورد توجه این رسانه هاست، منابع مالی برخی از مراجع تقلید است. ایشان با ارائه نمونه هایی که به قول خودشان واقعی است، به مردم این موضوع را القا می کنند که اولاً  مراجع در قبال حمایت از دولت و حکومت، پول دریافت می کنند و دوماً منابع مالی آنها غیرقابل کنترل، غیر شفاف و فساد زاست. 


سه) اخیراً یکی از مراجع معظم تقلید، از لزوم مبارزه با «مفسدان اقتصادی» سخن گفته اند و راه حل آن را «اعدام» دانسته اند. صَرف نظر از اینکه "اعدام"، چقدر در سیستم فسادپرور و رانتی راهگشاست، باید از این مسئله استقبال کرد و آن را به فال نیک گرفت. 


چهار) پیشنهادی که به ذهن می رسد آن است که بیاییم شفافیت و ضدفساد بودن را از «خود» شروع کنیم. مگر مراجع تقلید، ادعای «سلامت مالی» و «استقلال از منابع دولتی و حکومتی» را ندارند؟ یکبار هم که شده، برای اطلاع عموم، میزان دخل و خرج مالی خود را به طور شفاف و ماهانه، به اطلاع همه برسانند. اینکه چقدر منابع مالی در اختیار دارند، نحوه مصرف خمس و زکات مردم چگونه و میزان آن چقدر است، خدمات انجام گرفته به طور دقیق شامل چه مواردی است و قس علیهذا. 


چقدر خوب می شود تا مردم، به طور مستند، از جزئیات پول هایی که به مراجع می پردازند، آگاه شوند، چراکه حق ایشان است که «حقیقت» را بدانند. حق ایشان است که بدانند، پولی که به نام امام زمان علیه السّلام به فقهای زمانه می دهند، در چه اموری خرج می شود و میزان آن چقدر است؟ 


نباید از شفاف سازی ترسید. ما به مراجع خود اطمینان داریم اما از باب روشنگری و اطمئنان قلبی که در قرآن کریم آمده است، از همه مراجع محترم تقلید استدعا داریم تا اصل شفاف سازی مالی را ابتدا از بیت خود شروع کنند تا اثرات بسیار مثبت آن را به عیان، ببینند. با این کار، نه تنها پاک دست بودن خود را اثبات می کنند و دهان رسانه های غوغاسالار را می بندند و غبارها را از دل های شکاک و خیال پرور می زدایند، بلکه موجب افزایش اطمینان عمومی و اشتیاق مردمی می شوند که دوست دارند تا وجوهات شرعیه خود را در راه خداوند و رفع احتیاجات مسلمانان، خرج کنند.

به امید حرکتی امیدبخش و شفاف سازنظر شما چیه؟!  (۴)

یعنی میشه؟
پاسخ مدیر وبگاه:
چراکه نه :) 
فقط کافی یکی از مراجع بزرگوار تقلید، چراغ اول را روشن کنند. 
بخش‌هایی از این نظر که با * مشخص شده، توسط مدیر سایت حذف شده است
تصویر پر از اشکاله!
آقای ***** که مرجع تقلید نیستن دیگه
آقای **** ****** ملعون هم همینطور
پاسخ مدیر وبگاه:
سلام. با عرض پوزش، اسامی که آوردید را به دلیل حفظ حرمت اشخاص، حذف کردم. خدمت شما مطالبی را عرض می کنم:

یک) چرا دیگه مرجع تقلید نیستند؟ چون از نظر سیاسی با طبقه ای از تفکرات رسمی، اختلاف فکری پیدا کرده اند؟ مگر من و شما تعیین می کنیم که چه کسی مرجع است و چه کسی نیست؟ اگر قرار باشد هر مرجع و مجتهدی، انتقاد کند و از مرجع بودن بیفتد، خیلی از افراد درون عکس را باید از دایره مرجعیت حذف کرد. 
مگر به این سادگی ها است؟ کمی محتاط باشیم... . نگاهی به فضای علمی عراق و لبنان بیندازید تا با نگاه تکثرگرای اصیل گفتمان شیعی، کمی بیشتر انس بگیرید. 

دو) ملعون؟ می دانید طبق نظر مراجع، لعن کردن یک مسلمان، آنهم سید، جایز نیست و گناه است؟ ایشون رو شما قبول ندارید، بسیار خوب، اما عده کثیری از مسلمانان قبول دارند. می توانید در ایام محرم و صفر و مراسم مذهبی، یکبار به بیت ایشان رفته، از نزدیک مشاهده کنید که مومنان بسیاری در بیت ایشان حضور پیدا می کنند. قرار نیست، موضع گیری های ایشان، چه درست و چه غلط، موجب شود که مورد لعن شما قرار بگیرند.
در ضمن باید به عرض برسانم که خیلی از مراحع تقلید، شبیه نظر ایشان را دارند (در مورد همان مسئله ای که خودتان آگاهید) اما به دلیل سکوت در برخی مسائل، هنوز مورد طرد و لعن واقع نشده اند. خیلی از مراجع قدیمی نیز، نظر ایشان را داشتند. 
اگر احیاناً ایشان انحرافی دارد، باید در دادگاه صالحه اثبات شده و پس از دفاعیه قانونی، حکم مقتضی علیه شان اعمال شود. با چهارتا کلیپ دیدن و خارجی نامیدن افراد و روان کردن انواع توهین های بدون پشتوانه، نمی توان کسی را از دایره مرجعیت خارج کرد. کمی محتاط باشیم... . 
بخش‌هایی از این نظر که با * مشخص شده، توسط مدیر سایت حذف شده است
مراجع هم زیر نظر هستن و اگر کاری کنن که خلاف شرع باشه از مرجعیت برکنار میشن از جمله مفاسد اقتصادی که اشاره کردید
 و اقای ****** به بیتشون رفتم مزخرفاتی و تو ذهن مردم میکنن
آقای ******* اگرمنظورتونه ایشون هم دارن میزنن جاده خاکی و مشخص نیست خودشون اینکارومیکنن یا اطرافیانشون...
آقای **** ****** الان کجان؟؟؟؟؟؟
تو ایراااان؟؟؟؟؟؟؟
چرا باید توی ****** باشند و انقدر **** داشته باشند و انقدر شبهه وارد کنن؟!؟!
تجدید نظر بفرمایید راجب افکارتون:)
پاسخ مدیر وبگاه:
با توجه به صحبت های شما، معلوم شد که اطلاعات شما اندک است و تحت تاثیر تبلیغات مسموم و یک جانبه افراد قرار گرفته اید.

 بله ایشان هم اکنون در قم هستند نه در کشوری که اشاره کردید. می توانید در نجف، عراق، قم، به دفتر و بیت ایشان بیایید تا کمی از فضای تخیلی کلیپ ها و فیلم های یک جانبه گر فاصله بگیرید و با اطلاعات اندک، دیگران را که هم مسلمان هستند و هم شیعه و هم سیّد، به راحتی لعن و نفرین نکنید. 

سوء استفاده دشمن از صحبت های یک شخص را نباید به پای خباثت خود شخص بنویسید. تمام این صحبت ها، در روایات آمده است و اگر کسی هم فعلاً از این صحبت ها نمی کند، به خاطر شرایط زمانه است نه اینکه چنین صحبت هایی را غلط بداند. 

بله/ از نظر شما همه به جاده خاکی زده اند به جز اونهایی که شما قبول دارید. آنهم با اطلاعات غلط و مسموم. 

من طرفدار ایشان نیستم ولی جلوی تهمت به یک مسلمان را هم می گیرم. 

در ضمن انتشارات ایشان در قم باز است. می توانید تشریف بیاورید تا متوجه شوید که چه کتاب هایی در دفاع از اسلام و تشیع نوشته اند. 

در ضمن من و شما و جناح خاصی، تعیین نمی کند که یکی مرجع باشد یا نباشد. اینها کارهای سخیفی است که برخی گروه های بی دانش در کشور راه انداخته اند. 
هه جالب بود
کسی که دارید ازش دفاع میکنید خودش قائله که باید خلیفه یه قوم دیگه رو لعن و نفرین کرد و شیعه و سنی و به جونهم انداخته
من تابع حکم ولی فقیهمم وحدت

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">