[بَیانِ عَیان]

گفتارهایی عاقلانه و عارفانه!

[بَیانِ عَیان]

گفتارهایی عاقلانه و عارفانه!

[بیان عیان]

[بَیانِ عَیان]
بیان عیان، رسانه ای در حوزه علوم انسانی و در شاخه عرفان و دین است. مردم و جوانان امروز، خواهان تغذیه عقل و جان هستند تا در سایه سار این هوای پاک، جان هایشان را از غبارهای زمانه پاک سازند. عقل آنان را باید با برهان و جانشان را باید با عرفان سیراب کرد نه با خرافه و گزافه.
بیاییم با یکدیگر، محترمانه، صادقانه و در جهت کاهش معضلات گفتگو کنیم. این تنها راه ممکن برای زیست انسانی است. بیاییم باور کنیم افرادی که مثل ما فکر نمی کنند، الزاماً دشمن حقیقت نیستند. بیاییم باور کنیم که حقیقت الزاماً در چنگان و چنگال ما! نیست.

طبقه بندی موضوعی

پیوندها

پس بدرنگ(10)؛ بهشت را به "بهانه" دهند!

دوشنبه, ۱۳ شهریور ۱۳۹۶، ۰۶:۴۸ ق.ظ


خداوند در قرآن دستور می دهد، دست دزدی را که با شرایط خاص و مفسدانه‌ای دزدی کرده قطع کنند(1)؛ اما طبق روایات، قطعیِِ دست فقط شامل انگشتان می‌شود. یکی از دلایل این امر که در روایات بدان اشاره شده، از بین نرفتن کامل موضع سجده؛ یعنی کف دستان است. این بدان معناست که خداوند، گناهکار را از عبادت خویش محروم نمی‌کند. عبادت، بهانه‌ای از طرف خدا برای توبه گنهکار است تا بهشتی شود. ما نیز با گنهکاران چنین معامله می کنیم یا فوراً آنها را به جهنم حواله می‌دهیم؟!

(1) قطع کردن دست دزدان شرایط عدیده‌ای در فقه اسلام دارد و بر اساس مصلح آن روز، وضع شده است و اجراشدن یا نشدن آن در روزگار کنونی، محلّ بحث های متنوع حقوقی و دینی است و موافقان و مخالفانی دارد که همگی دردِ دین دارند و به دنبال حفظ عزت آنند. نه موافقانش متحجّرند و نه مخالفانش واداده و بی اعتقاد. 

نظرات  (۱)

سلام
متشکر

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">