بَیانِ عَیان

گفتارهای عاقلانه و عارفانه!

بَیانِ عَیان

گفتارهای عاقلانه و عارفانه!
بَیانِ   عَیان
بیان عیان، رسانه ای در حوزه علوم انسانی و در شاخه عرفان و دین است. مردم و جوانان امروز، خواهان تغذیه عقل و جان هستند تا در سایه سار این هوای پاک، جان هایشان را از غبارهای زمانه پاک سازند. عقل آنان را باید با برهان و جانشان را باید با عرفان سیراب کرد نه با خرافه و گزافه.
بیاییم با یکدیگر، محترمانه، صادقانه و در جهت کاهش معضلات، گفتگو کنیم. این تنها راه ممکن برای زیست انسانی است. بیاییم باور کنیم، افرادی که مثل ما فکر نمی کنند، الزاماً دشمن حقیقت نیستند. بیاییم باور کنیم، حقیقت الزاماً در چنگال! ما نیست.

[بیان عیان]

برای آگاهی از بروزرسانی [بیان عیان] لطفا ایمیل خود را در این قسمت وارد کرده و پنجره باز شده را تایید کنید. سپس ایمیل ارسال شده را باز کرده و لینک ارسال را بفشارید

Delivered by FeedBurner

پیوندهای مفید برای علاقمندان

چهار گزینه

جمعه, ۲۵ آبان ۱۳۹۷، ۰۷:۳۵ ق.ظ

غزالی علیه الرحمة در کتاب کیمیای سعادت می فرماید:

بدان که هر چه خدای تعالی آفریده است در حقّ آدمی، چهار قسم است:

اوّل آن است که هم در این جهان سودمند است و هم در آن جهان، چون علم و خلق نیکو، و در این جهان، نعمت به حقیقت این است.

دوّم آنکه در هر دو جهان زیانکار  است، چون نادانی و بدخویی، و بلای، به حقیقت این است.

سوم آنکه در این جهان با راحت است و در آن جهان با رنج، چون بسیاری نعمت دنیا و تمتّع بِدان، و این نعمت است به نزدیک ابلهان و بلاست به نزدیک عاقلان، و مَثَل این چون گرسنه است که انگبین (عسل و شهدی که بخورند) یابد و لیکن در وی زهر بود: آنکه ابله بود و نداند که در وی، زهر است، نعمت شمارد و حرص وی مضرّت بپوشد، و آنکه عاقل بود، بلا و مضرت داند.

چهارم آنکه در این جهان با رنج بود و در آن جهان با راحت، چون ریاضت و مخالفت شهوات، و این نعمت به نزدیک عارفان چون داروی تلخ بود نزدیک بیماران عاقل، و این بلاست نزدیک ابلهان.


نظر شما چیه؟!  (۱)

۰۸ آذر ۹۷ ، ۱۰:۲۱ پژوهش لرستان
سلام
خداوند نعمت دوجهان به شما عنایت کناد
پاسخ مدیر وبگاه:
سلام. ممنون. همچنین برای شما

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">