[بَیانِ عَیان]

گفتارهایی عاقلانه و عارفانه!

[بَیانِ عَیان]

گفتارهایی عاقلانه و عارفانه!
[بَیانِ عَیان]
بیان عیان، رسانه ای در حوزه علوم انسانی و در شاخه عرفان و دین است. مردم و جوانان امروز، خواهان تغذیه عقل و جان هستند تا در سایه سار این هوای پاک، جان هایشان را از غبارهای زمانه پاک سازند. عقل آنان را باید با برهان و جانشان را باید با عرفان سیراب کرد نه با خرافه و گزافه.
بیاییم با یکدیگر، محترمانه، صادقانه و در جهت کاهش معضلات گفتگو کنیم. این تنها راه ممکن برای زیست انسانی است. بیاییم باور کنیم افرادی که مثل ما فکر نمی کنند، الزاماً دشمن حقیقت نیستند. بیاییم باور کنیم که حقیقت الزاماً در چنگان و چنگال ما! نیست.

[بیان عیان]

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

پیوندها

بسم الله الرحمن الرحیم 

اینجانب حسین مازوجی؛ در تیرماه 1370 ه.ش در شهر باصفای همدان متولد شدم. کودکی را با بازی ها و ماجراجویی های شیرین، پشت سر گذاشتم. پس از سپری شدن دوران دبستان (در مدرسه به یادماندنی ابن سینا) و راهنمایی (مدرسه علمی) و دبیرستان (مدرسه شهید مدنی و عارف[امام حسین علیه السلام کنونی])، در سال 1388 در دانشگاه تربیت معلم آذربایجان [شهیدمدنی کنونی] در رشته فیزیک نظری قبول شدم. در دل، هیاهوی معلمی داشتم؛ اما به آن آرزوی شیرین نرسیدم؛ چراکه مثل خیلی های دیگر، اسیر مزاجِ جُنبان مسئولان شدیم.  

 پس از گرفتن لیسانس فیزیک، بنابر علاقه پیشین به علوم انسانی، به رشته "تصوف و عرفان اسلامی" در مقطع ارشد در دانشگاه ادیان و مذاهب، گراییدم و دنیای تازه ای را تجربه کردم. در نهایت، پایان نامه خود را با عنوان «حجاب های ظلمانی و نورانی در صراط سلوک از منظر مأثورات دینی و متون عرفانی»، در تابستان 1395 دفاع کردم و در سال 1395 به نیز حوزه علمیه قم وارد شدم تا بلکه بتوانم گام کمال را در این راه، بپیمایم. 

فعالیت های مکتوب انجام شده: 

1ـ تهیه کتاب فارسی "سه گفتار آسمانی" که شامل احادیث خلاصه و دسته بندی شده نهج‌البلاغه، نهج‌الفصاحه و صحیفیه سجادیه است.
2ـ تهیه کتاب "حجاب‌های ظلمانی و نورانی" که در انتشارات "بوستان کتاب" در منتشر خواهد شد. 

                                                          
راه های تماس و همکاری: 
تلگرام: Hgesler@

                                رایانامه: esmemanh@yahoo.com